Return to site

Поїздка переможців у Краків

зустрічі, обмін ідеями, враження та натхнення для власних проектів

6 переможців конкурсу "Ідея-Дія-Результат" провели 5 днів в Кракові, де досліджували громадське та культурне життя міста, зустрічалися з громадськими діячами, молодими підприємцями, політиками, митцями і просто цікавими людьми. Про враження переможців та користь від поїздки для реалізації власних проектів читайте далі.

Євгенія Марчук, проект "Музичні імпрези України"

Враження від поїздки неймовірне! Сконцентрованість подій, зустрічей. Найбільше враження – краса старого міста, історичні пам`ятки архітектури, вдале поєднання сучасного громадського  транспорту з раритетним, доступність зустрічі непересічного громадянина з депутатом міської мерії, звичайно «Пані з горностаєм» Леонардо да Вінчі, природа, будиночки невеличкого містечка Скавіні.

Нові знайомства з польськими митцями надихнули на створення додаткових музичних проектів в рамках фестивалю «Музичні імпрези України» м. Черкаси. Для найкращої реалізації потрібно чимало змін в свідомості вітчизняного слухача, виконавця, композитора. Найперше та найголовніше  – активно просувати проект про спонсорство в українському законодавстві.

з Томашем Совою, кларнетистом, студентом "Музичної академії" м. Краків

Особливі враження: велика активність молоді в громадській діяльності свого міста, країни; натхненність та запал учнів та студентів краківських музичних закладів до музичного мистецтва, сміливість молодих польських композиторів в створенні власних звукових засобів вираження.

на репетиції у Brass Quintet в "Музичнії академії" м. Краків

Ідеї для Черкас: створення більшого простору для вираження творчої діяльності митців. А саме: доступні самим митцям та слухачам виставкові зали, музичні зали, активні вуличні перформанси. Мото, велодоріжки та зупинки для них. Продовження просування проекту створення на Черкащині туристичного краю з незабутнім краєвидом та власною історією.

Выражаю огромную благодарность всем членам жури конкурса социальных проектов "Iдея-Дiя-Результат", организаторам нашей замечательной поездки в Польшу : Даше и Ивану Подолян, Фонду имени Рея и Александре Братчук!
 

Для меня эта поездка очень значима, так как, после всех встреч, касаемых моего проекта "Путь к новой себе", хочется еще больше действовать, привлекать людей, неравнодушных к такой глобальной проблеме - насилие над женщинами.
Общение с Беатой Задумской и Анной Липовской - психологами, проводящими реабилитацию жертв насилия, переселенцев и беженцев из разных стран позволило мне более серьёзно отнестись к подходу организации реабилитационных мероприятий и тренингов в Черкассах. Встреча с представителями Центра Прав Женщин в Варшаве дала понять, что я на верном пути и работа моей команды соответствует полностью работе центра в Польше, к тому же привлечение женщин к занятиям самообороной и приобретение навыков ударной техники - для них есть неким новшеством. Для меня это большой "плюс".

Встреча с активной молодежью Кракова внесла много позитивных эмоций.

В поездке у меня возникла идея по созданию аллей в парках, выложенных камнем разной формы и размеров для хождения босиком, подобные я встречала только в Корее. Это благотворно влияет на состояние человека, так как на подошве расположены проекции всех органов тела человека и хождение по таким дорожкам приравниваются к массажу. Будем здоровы!

Денис Андрущенко, проект "Спільні вечері"

Не дивлячись на те, що прямої користі для ініціативи з вечерями я не взяв, поїздка до Кракова надихнула на безліч нових ідей, проектів соціальних і бізнесових, культурних і освітніх. Також, на мою думку, наступного разу я би організовував одну-дві презентації черкаської команди у Польщі перед новою аудиторію (а - практика; б - користь; в - нові контакти).

Сподобалися наші друзі з Ambasada Krakowian. В них сяє натхнення й жага робити дійсно корисні штуки для суспільства. І в них то виходить.

Приємна атмосфера розвитку та відкриттів і надзвичайно цікаві люди –

такі основні враження від поїздки до Кракова. Краківський депутат Лукаш Слоньовський знаходить час, щоб узяти участь у шкільних дебатах як почесний ведучий. Завдяки цьому нинішні школярі можуть у майбутньому впливати на розвиток свого міста, а депутатський корпус поповнюється активними і свідомими громадянами, які можуть відстоювати інтереси громади. Крім того, пан Лукаш поділився

методикою оцінювання виступів, яку ми будемо застосовувати під час занять.

з депутатом міської мерії  Лукашем Слоньовським

Зустріч із викладачкою курсу післядипломної освіти з риторики Анетою Залозінською допомогла відкрити нові організаційні форми роботи та систематизувати підхід до теоретичної підготовки учасників.

Сподобалася краківська традиція влаштовувати невеликі камерні тематичні заходи, де небагато людей і комфортна для спілкування обстановка. Гарна ідея – фестиваль книгарень, в рамках якого відбуваються

музичні та літературні заходи. Потрібними для Черкас є доступні громадські простори (коворкінги тощо).

Дякую Фундації ім. М. Рея за щиру гостинність та надзвичайно цінний досвід і Промолоді за організацію дуже потрібного проекту.

Анастасія Москова, Travel fest #sididoma

Враження від поїздки дуже позитивні. Імпонує сам факт, що ми всі мали можливість поїхати в сусідню країну перейняти досвід, надихнутися проектами, ідеями та, звичайно, поділитися своїми.
Я запросила на наш проект Тревел фестивалю в Черкасах нових друзів з Польщі як спікерів і як гостей. Ми обмінялись контактами і підтримаємо зв'язок. Тому фестиваль може стати міжнародним, що дуже радісно:)

Кожна людина з якою мені пощастило познайомитися в поїздці справила на мене враження і змусила задуматися над деякими особистими моментами. Найцікавіше те, що неочікувані знайомства виявляються крутими. У хостелі, де ми жили я познайомилась з адміністратором Гошею. Вона виявилась активною мандрівницею, розповіла про те що в Кракові вже проводяться масштабні тревел фестивалі і про цікаві місця для подорожей в Польщі. Звичайно я не могла не запросити її до України.

Мені дуже сподобалось ідея коворкінгу Ambassada Krakowian. Також дуже крута ідея вуличних співів в переході під мостом, популяризації велотранспорту в місті. Щиро вдячна організаторам за працю і сили.

Юрій Романов, проект Hi-teens

Во-первых это была моя первая поездка за границу и, честно говоря, я остался нею доволен! Было много приключений (как в быту, так и за стенами хостела), много новых знакомств и событий, которые надолго останутся в памяти.

Больше и ярче всего мне запомнился вечерний Краков. Может быть, это связано с тем, что именно в вечернее время я был или один, или в очень маленькой компании, что позволяло мне насладиться всей красотой этого города. К тому же, вечером (хоть это и был центр Старого города) там было не слишком много людей, что способствовало хорошему и полноценному отдыху!

Вернусь к тому, что я получил от поездки для реализации своего проекта. Главной целью, которую я преследовал в рамках этой поездки, было получение новых контактов, изучение техник и методик проведения и организации подобных проектов, а также рассказы и советы от специалистов на тему того, как эффективно начать свою карьеру в IT. Благодаря некоторым встречам, у меня появилось много материалов и идей по проведению и реорганизации лекций для моих учеников, а это именно та информация, которую я уже внедряю в свой проект!

Самой впечатлительной для меня оказалась беседа с девушкой, по имени Ewelina Czarny - она, как и я, программист и тоже занимается проведением лекций для учеников средней школы, по программированию. Помимо формальных вопросов, с Эвелиной было очень приятно пообщаться на более отстраненные темы, вроде обновления образовательной системы в целом, поведенческих факторов у детей младшего школьного возраста и т.д.

Это путешествие дало мне понимание того, что у Черкасс, как у быстро развивающегося и перспективного города, есть все шансы стать настоящим примером для подражания во всей Украине, а в последствии - и в Европе, если привнести некоторые изменения в те сложившиеся системы и стереотипы, которые бытуют в нашем городе. При чем, это можно сделать именно тем путем, которым идет наша группа активистов-победителей конкурса ИДР - путем реализации небольших, но постоянно растущих проектов!

Уверен, что благодаря нам, в Черкассах появится больше активной молодежи, которая поддержит наше "активистское движение" и будет двигать наш город и нашу страну вперед, в светлое и счастливое будущее!

З новими враженнями і потужним запасом енергії дівчата та хлопці повернулися в Черкаси і переходять до найактивнішої фази втілення своїх проектів, слідкувати за якими варто в нашій групі.

кидаємо монетки, щоб повернутися наступного року з новими переможцями і новими ідеями
All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly